Please turn ON Javascript for full user experience.

Plivači Primorja CO uspješni na PH za kadete

Kadetkinje i kadeti Primorja CO uspješno su odradili završno natjecanje sezone – Prvenstvo Hrvatske. Osvojili su ukupno 8 odličja od čega je Tin Mirjanić osvojio ukupno 3 zlata, 1 srebro i 1 broncu.

Najbrži kadet Hrvatske postao je u utrkama 100 prsno (1:09,39), 200 mješovito (2:16,41) i 200 prsno (2:32,29), dok je stepenicu niže stao na 200 slobodno (2:02,82). Utrku na 100 slobodno završio je kao treći sa rezultatom (55,57).

Tin je zajedno sa svojim klupskim  kolegama Šimunom Petrom Tuftanom, Lukom Kirinčićem i Franom Krapićem doplivao do srebra u štafeti 4 x 100 slobodno (3:53,34) i sa Leom Simonajem, Šimunom Petrom Tuftanom, Lukom Kirinčićem do srebra u štafeti 4 x 100 mješovito (4:26,31).

Brončanu medalju osvojio je Šimun Petar Tuftan u utrci na 100 prsno (1:12,58).

U ekipnom poretku klubova muška ekipa Primorja zauzela je odlično 2. mjesto dok su cure bile 9.