Please turn ON Javascript for full user experience.

Najbolji sportaši PGŽ u 2012. godini

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠI I SPORTSKI DJELATNICI PRIMORSKO-GORANSKE ŽUPANIJE U 2012. GODINI

NAJUSPJŠNIJA SPORTAŠICA 252366_10151274896828713_1515073921_n
 Jelena Kovačević – Karate klub No kachi
Kategorija – 55 kg
Svjetsko prvenstvo – 2. mjesto
Europsko prvenstvo – 1. mjesto
Prvenstvo Hrvatske – 1. mjesto
 
NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ
 Samir Barać – Vaterpolo klub Primorje EB samir
 U sastavu reprezentacije
 Olimpijske igre – 1. mjesto
 Finale Svjetske lige – 1. mjesto
Ekipno
Kup Hrvatske – 1. mjesto

 I. hrvatska liga –  2. mjesto
 Europska liga final four – 2. mjesto
 Final four Jadranske lige – 3. mjesto

 NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SENIORSKA EKIPAzok_rijeka
 Hrvatski akademski odbojkaški klub Rijeka
I. hrvatska liga – 1. mjesto (naslov osvojen kao ŽOK Rijeka)
Kup Hrvatske – 1. mjesto        
Sastav ekipe: Došen, Pilepić, Zdrilić, Magdić, Pešut, Šćulac, Mioč, Brčić, Kalebić.
Trener: Igor Lovrinov

NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SENIORSKA MOMČAD
kup_2012 Vaterpolo klub Primorje EB
Kup Hrvatske – 1. mjesto
I. hrvatska liga – 2. mjesto
Europska liga final four – 2. mjesto
Final four Jadranske lige – 3. mjesto
Sastav ekipe: Barać, Car, Buljubašić, Paškvalin, Krapić,
De. Varga, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga , Šetka ,
Garcia, Križanec, Peroš, Vićan, Obradović, Sukno.
Trener: Ivan Asić 

 

 anja_

NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA JUNIORKA
Anja Hamerlitz – Jedriličarski klub Opatija
Svjetsko juniorsko prvenstvo – 3. mjesto          laser 4.7
Europsko juniorsko prvenstvo – 3. mjesto         laser 4.7

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ JUNIOR
Tibor Ileš – Kickboxing klub Sušak

WAKO Svjetsko kickboxing prvenstvo          1. mjesto  light contact – 69 kg
Prvenstvo Hrvatske kickboxing                      1. mjesto semi contact – 74 kg
Prvenstvo Hrvatske kickboxing                      1. mjesto light contact – 69 kg                     
Prvenstvo Hrvatske taekwondo ITF               1. mjesto borbe  – 75 kg 35__drzavno_2012

NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA JUNIORSKA EKIPA
 Klub sinkroniziranog plivanja Primorje Aqua Maris
Prvenstvo Hrvatske
Tim – 1. mjesto
Kombinirana rutina – 1. mjesto
Duo – 1. mjesto
Sastav ekipe: Domika, Pađen, Šestan, Pavić, Host, Crnčić. juniorska_tafeta_pk_primorje

NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA JUNIORSKA MOMČAD
 Plivački klub Primorje CO –
štafeta 4×100 m slobodno,
štafeta 4×200 m slobodno

Prvenstvo Hrvatske        4×100 m slobodno – 2. mjesto
4×200 m slobodno – 2. mjesto
Sastav ekipe: Matacin, Draginić, Ivanović, Sever. 

NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA KADETKINJA lana_zbanik-profil
Lana Zbašnik – Ski klub Rijeka

Topolino – neslužbeno SP
Veleslalom – 2. mjesto
Slalom – 4. mjesto
Prvenstvo Hrvatske Slalom – 1. mjesto Veleslalom – 1. mjesto 
Elan Cro Ski kup – ukupni poredak 2. mjesto

Najuspješniji sportaš kadetdsc_0727
 Antonijo Cvrtila – Športski streljački klub Dub
16. svijetsko prvenstvo u gađanju samostrelom
Ekipno – 2. mjesto
Državno prvenstvo – 3. mjesto
Svjetski kup – 1. mjesto
Europski kup – 6. mjesto 

Najuspješnija ženska kadetska ekipark_orijent1
 Rukometni klub Orijent Presoflex
Kadetsko prvenstvo Hrvatske – 1. mjesto
Sastav ekipe: Gršković, Bijelić, Zugan, Komadina, Samardžić, Konta,
Debelić, Bilobrk, Skorić, Babić, Milosavljević, Petrinović.
Trener: Sanjin Lučićanin

Najuspješnija muška kadetska momčad
kadeti_vk_primorje Vaterpolo klub Primorje EB
Mlađekadetsko prvenstvo Hrvatske  – 1. mjesto
Kup Hrvatske – 2. mjesto
Sastav ekipe: Sven Augusti, Manuel bibić, Marko Blažić,
Petar Božić, Matija Grubješić, Kaj Jereb, Dominik Krapić,
Jan Benjamin Milde, Lovro Paparić, Ian Petrić, Marko Radulović,
Luka Saftić-kapetan, Mateo Saftić, Filip Skolaris, Anton Španjol, Štefan Vukelić.
Trener: Željko Tonković, Marijan Pichler.

Najuspješniji sportaš u kategoriji osoba s invaliditetom
poi_london193 Miroslav Matić – Atleski klub za osobe s invaliditetom Srce
Europsko atletsko prvenstvo za osobe s invaliditetom
Bacanje diska – 1. mjesto
Bacanje čunja – 2. mjesto
Olimpijske igre
Bacanje čunja – 7. mjesto
Prvenstvo Hrvatske
Bacanje diska – 1. mjesto

 

 

POSEBNA PRIZNANJA ZA POSTIGNUTE SPORTSKE REZULTATE U 2012. g

EKIPE
Kuglački klub Mlaka                SEN        
         
1. hrvatska liga – 1. mjesto
Kup Hrvatske – 1. mjesto
Svjetski kup klubova – 5. mjesto
Sastav ekipe: Marija Zver, Jelena Tomašić, Snježana Kramar, Maja Nanić, Josipa Dolibašić, Ljiljana Peroša, Marina Bašić, Matea Gašparović, Nevenka Bartolović.
Streljački klub Lokomotiva      JUN                 
Prvenstvo Hrvatske u gađanju zračnim oružjem
Zračna puška 10 m  – 1. mjesto
Zračni pištolj 10 m  – 1. mjesto
Prvenstvo Hrvatske 25 i 50 m ISSF
50 m puška trostav – 2. mjesto
Sastav ekipe: Maša Berić, Gloria Butorac, Sanja Čusto Posebna priznanja – pojedinci
Snježana Kramar          SEN         Kuglački klub Mlaka
Svjetsko prvenstvo u kuglanju – 1. mjesto
Sanja Jovanović      SEN         Plivački klub Primorje CO
Europsko prvenstvo u kratkim bazenima
50 m leđno – 2. mjesto
Europsko prvenstvo u velikim bazenima
50m leđno – 2. mjesto
DP – ima dosta 1. mjesta
Nives  Mladenić      SEN         Boćarski klub Kastav
Svjetsko prvenstvo Pojedinačno klasično – 1. mjesto
Prvenstvo Hrvatske Pojedinačno klasično – 1. mjesto
Precizno izbijanje – 1. mjesto
Bližanje i izbijanje u krug – 1. mjesto
Ana   Znaor            SEN         Kickboxing klub Sušak
Wako Europsko prvenstvo Light contact – 70 kg – 1. mjesto Svjetski kup
Light contact  + 65 kg – 3. mjesto
Semi contact + 65 kg – 3. mjesto
Gran champion – semi contact – 2. mjesto
Andrej  Krstinić          SEN         Sportski streljački klub Dub
Svjetsko prvenstvo u gađanju samostrelom
Pojedinačno – 2. mjesto
U sastavu reprezentacije-ekipno 1. mjesto
Svjetski kup – 1. mjesto
Prvenstvo Hrvatske – 1. mjesto
Kup Hrvatske – 1. mjesto Leo Brnić             SEN         Boćarski klub Vargon
Svjetsko prvenstvo U-23
Brzinsko izbijanje – 1. mjesto
Brzinsko izbijanje – štafeta – 3. mjesto
Europsko seniorsko prvenstvo
Brzinsko izbijanje – 1. mjesto
Brzinsko izbijanje – štafeta – 3. mjesto
Ema Kajić             JUN         Gimnastički klub Vita
Svjetski kup – 9. i 10. mjesto
Prvenstvo Hrvatske –seniorke
Višeboj – 1. mjesto
Tlo – 2. mjesto
Preskok – 2. mjesto
Greda – 3. mjesto
Dvovisinske ruče – 3. mjesto
Lovro Draginić        JUN         Plivački klub Primorje CO
Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine
1.mjesto – 100 m slobodno, 200 m slobodno, 100 m leptir
Zimsko prevenstvo Hrvatske za dobne skupine
1.mjesto – 100 m slobodno, 50 m slobodno, 100 m leptir, 200 m mješovito
Ana Poščić           KAD        Gimnastički klub Rijeka
Prvenstvo Hrvatske
Višeboj – 1. mjesto
Dvovisninske ruče – 1. mjesto
Greda – 2. mjesto
Tlo – 2. mjesto
Petra Gojak           KAD        Atletski klub Kvarner Autotrans
Dvoranski prvenstvo Hrvatske
1. mjesto – skok u dalj i 60 m
Pojedinačno prvenstvo Hrvatske
1.mjesto -100
1. mjesto – 60 m
PH u višeboju
2. mjesto – višeboj
William Vukelić         KAD        Ski-klub Kvarner 2001                               
Kadetsko prvenstvo Hrvatske
Veleslalom – 2. mjesto
Mlađekadetsko prvenstvo Hrvatske
Slalom – 1. mjesto
Elan Cro Ski kup mjesto – ukupni poredak
Topolino – slalom – 7. mjesto

PRIZNANJA NAJUSPJEŠNIJIM SPORTSKIM DJELATNICIMA U 2012.

Dragutin Galina, Karate klub Opatija
Izbornik reprezentacije Hrvatske za žene. Na Europskom prvenstvu (Tenerife) u pojedinačnoj konkurenciji Jelena Kovačević osvojila je prvo mjesto, Ivan Bebek, treće mjesto dok je reprezentacija ekipno zauzela drugo mjesto. Na Svjetskom prvenstvu (Paris) osvojena su dva druga mjesta, pojedinačno Jelena Kovačević i ekipno reprezetacija.
Lores Agotić, Kuglački klub Mlaka
Trener kuglačica Mlake koje su u 2012. godini osvojile Kup i Prvenstvo Hrvatske. Na Svjetskom kupu klubova zazuzeli su  peto mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji Snježana Kramar osvojila je zlato na Svjetskom  seniorskom prvenstvu. Dok su Svjetskom juniorskom prvenstvu tri igračice (Bašić Palković, Kramar i Nanić Maja )Mlake u sastavu reprezentacije osvojile 4. mjesto.             

 ŠKOLSKI SPORT

NAJUSPJEŠNIJE ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO OSNOVNIH ŠKOLA 

Osnovna škola Kozala, Rijeka                                    
Školsko sportsko društvo “Kozala”

Državno prvenstvo
Šah dječaci – 1. mjesto
Badminton djevojčice – 3. mjesto

NAJUSPJEŠNIJE ŠKOLSKO SPORTSKO DRUŠTVO OSNOVNIH ŠKOLA

Salezijanska klasična gimnazija, Rijeka                     
Školsko sportsko društvo “Dominik Savio”

Državno prvenstvo
Badminton djevojke – 2. mjesto Školski sportski djelatnik             

Igor Cvitan, Školsko sportsko društvo “Kozala”           
Osnovna škola Kozala, Rijeka
Pod njegovim vodstvom u školskoj godini 2011/2012. ŠSD Kozala ostavrila je zapažene rezultate na županijskoj razini što je rezultiralo osvajanjem 1. mjesta za  šahovsku momčad u kategoriji dječaka na Državnom prvenstvu i badminska ekipa u kategoriji djevojčica osvojila je treće mjesta također na državnom prvenstvu.           

Print Friendly