Please turn ON Javascript for full user experience.

MOK Rijeka izborio finale Kupa Hrvatske

Muški odbojkaški klub Rijeka izborio je svoj četvrti finale Kupa Hrvatske. Uzvratna utakmica polufinala Kupa Hrvatske, Rijeka-Sisak  3:2 (25:19, 21:25, 23:25, 25:18, 15:10) održala se u Dvorani Mladosti pred 120 gledatelja.Nakon gubitka 1:2 u setovima Riječani su napravili veliki preokret, u četvrtom setu ostvarili su veliki bijeg na plus pet (12:7). Gosti su se približili na 20:17, ali je Đorđević uz pomoć Osojnaka s tri poena odveo svoju momčad do poravnjanja u setovima. U odlučujućem petom setu domaći su Sisak držali na odstojanju od uglavnom tri poena. Čulin blok donio je 14:10, a najbolji gostujući igrač Tepavac zabio je loptu u mrežu za veliko riječko slavlje.

U prvom setu Rijeka je sredinom seta bila u vodstvu 16:12, zatim su gosti smanjili na 18:17, ali dva vezana smeča Osojnaka i servis Jurišića odveli su domaće na 24:19. U drugoj dionici Jurišić i suigrači poveli su 3:0, a Tepavac je brzo odgovorio i nanizao četiri poena za preokret. Minus od osam poena (8:16) domaći su su ipak serijom 9:2 odveli u neizvjesne vode (20:20) u završnici seta.Treći set su gosti otvorili bolje (0:3), Riječani imali 9:7, ali opet upali u minus (11:15). Gosti su vodili a Riječani su ih stizali mini serijama. Međutim nisu uspjeli preokrenuti set, Jurišić je posljednju loptu seta poslao u out za 1:2.

Za Rijeku su igrali: Pavlović, Ličina, Jurišić, Martić, Osojnak, Čule, Đorđević, Lasić, Banko, Janjanin, Sušanj, Smiljanić, Jurčević.

Za Sisak su igrali: Blažević, Vakufac, Tepavac, F.Jakšić, Duraković, D.Jakšić, Jurić, Alihodžić, Pešut, Vevc.