Please turn ON Javascript for full user experience.

Mila Prpić uspješna na Balkanskim juniorskim igrama

Na Balkanskim juniorskih igrama u natjecateljskoj sportskoj gimnastici, koje su se održale u Istanbulu nastupila je za hrvatsku juniorsku reprezentaciju Mila Prpić, najbolja hrvatska juniorka, te članica Gimnastički Klub Vita Rijeka.

Mila Prpić je prvog dana natjecanja (17.09.2022.) nastupila u kvalifikacijama po spravama, što je ujedno bio i finalni dan višebojskog dijela prvenstva, osvojivši u višeboju zlatnu medalju (ukupna ocjena svih pojedinačnih sprava zajedno), te se time izborila za sva četiri finala po spravama.

Također prvog dana natjecanja Hrvatska reprezentacija je zajedno s Milom osvojila ekipno 2. mjesto. Drugog dana natjecanja (18.09.2022.) Mila je osvojila zlatne medalje na gredi i dvovisinskim rucama, dok je na parteru i preskoku završila na petom mjestu.

Mila Prpić se tako iz Turske vraća s tri zlatne medalje (Višeboj, greda i dvovisinske ruce) te s jednom ekipnom srebrnom medaljom.