Please turn ON Javascript for full user experience.

HNK Rijeka pobjednik Kupa Hrvatske

Nogometaši Rijeke pobjednici su Kupa Hrvatske. Rijeka je u finalu odigranom u Varaždinu  pobijedila Dinamo i tako zaključila sezonu u kojoj je osvojila prvenstvo i Kup Hrvatske.

Rijeka je prvo poluvrijeme završila s 1:1, a sve što su propustili u prvom dijelu, nadoknadili su na otvaranju drugog poluvremena. Mišić je izveo korner, Gavranović ostao sam na drugoj vratnici i ostvario drugi pogodak na utakmici.

U 72. minuti Rijeka vodi 3:1. Mišić je ubacio s desna, lopta je došla do Župarića koji je udarcem po lopti lijevom nogom s nekih 14 metara zabio gol.

Za Rijeku su igrali Prskalo, Ristovski, Župarić, Elez, Vešović, Bradarić, Mišić,Gorgon, Čanađija, Andrijašević, Bezjak i Gavranović, a strijelci su bili Gavranović (24, 47) i Župarić (72).