Please turn ON Javascript for full user experience.

Category Archives: Natječaji

Natječaj sportske fotografije 2018.

Komisija za odabir najboljih radova pristiglih na natječaj za sportsku fotografiju  „Odlučujući trenutak – 2018“ održana je  20.11.18. godine.
Na natječaju je sudjelovalo 85 autora s 562  prijavljene fotografija iz 17 županija i regija Hrvatske, Italije, Slovenije, Crne gore i Bosne i Hercegovine.
Postava 10. jubilarne  izložba sportske fotografije „Odlučujući trenutak 2018.“ sadrži   64 fotografije, djela  39 autora, izabranu od strane stručnog povjerenstva

Svečano otvaranje održat će se u ponedjeljak 3. prosinca s početkom u 19:00 sati u Galeriji Principij, Pod voltun 4, Rijeka.  Nagrađenim i pohvaljenim autorima, kao i najboljem mladom autoru, na otvorenju izložbe bit će uručene prigodne nagrade i pohvale. Ove godine dodjeljuje se i nagrada u kategoriji Fair playa. Imena i fotogrfije dobitnika objavit ćemo na dan otvaranja izložbe.

Izložba će biti otvorena do 8. prosinca radnim danima u vremenu od 10:00 do 13:00 i 17:00 do 20:00 sati te subotu u jutarnjem terminu.

Izvorni ciljevi izložbe i dalje ostaju isti, a to je nastojanje da se pomoću fotografije pokažu  neponovljivi trenuci atraktivnosti, dramatičnosti, raznolikosti sporta  i sportskih ambijenata te i na taj način afirmira i promovira sport.

Glavni pokrovitelji izložbe:
Primorsko-goranska županija
Hrvatska olimpijska akademija

Pokrovitelji izložbe:
Hrvatski olimpijski odbor
Središnji državni ured za šport RH

Suradnik u projektu:
Fotoklub Rijeka

Fotografije možete pogledati OVDJE.

Popis nagrađenih autora i fotografija za izložbu:

Nagrađene fotografije
1. nagrada
Manuel Angelini – Boks, Direkt, Istarska županija

2. nagrada
Vladimir Dugandžić – Rukomet, Luka Cindrić, Splitsko-dalmatinska županija

3. nagrada
Igro Kupljenik – Skijaški letovi, Panika, Slovenija

Nagrada najboljem mladom autoru do 21. godine
1. Fran Horvat – Košarka – Planet BB, Zagreb

Nagrada za Fair play
1. Živčić Vesna- Šah, Fair game, Karlovačka županija

Pohvale
Slaviša Bradić, Judo – Makar malo prvi, PGŽ
Matej Damjanić – MTB Cross country, Kraj, Istarska županija
Ante Drozdek – Judo, Kesa – Gatame pogled u semafor, PGŽ
Nives Kocijan – Kajak, Balans, Međimurska županija
Maja Prgomet – Ragbi, Trening hrvatske ragbi reprezentacije, Splitsko-dalmatinska županija
Mario Šebetovsky – Motocross, Zajedno u dobru i zlu, Grad Zagreb
Vjekoslav Živković – Gimnastika, This moment , Primorsko-goranska županija

Pohvala Fair play
Nermin Stambolija – Fair play nogomet, Navijači – Migranti i sila nebeska, BiH

Fotografije za izložbu – sport

1. Manuel Angelini, Jedrenje – Barcolana, Istarska županija
2. Manuel Angelini, MMA – Ground and pound, Istarska županija
3. Manuel Angelini, Plivanje – prsno, Istarska županija
4. Silvija Butković, Boćanje – lakoća pokreta, Osiječko-baranjska županija
5. Silvija Butković, Kuglanje – start, Osiječko-baranjska županija
6. Silvija Butković, Povlačenje konopa – Women in black, Osiječko-baranjska županija
7. Matej Damjanić, Motocross – Dizanje iz prašine, Istarska županija
8. Matej Damjanić, Odbojka – Dizanje u nebo, Istarska županija
9. Miro Dežulović, Kendo – Napad, PGŽ
10. Branka Dimić, Kajakarenje rekreacija – Leteće veslo, Zagreb
11. Vladimir Dugandžić, Vaterpolo – Ivan Krapić, Splitsko-dalmatinska županija
12. Jaki Franja, Biatlon – bullet, Zagreb
13. Jaki Franja, Bob – acceleration, Zagreb
14. Jaki Franja, Speed skating skiing – That way, Zagreb
15. Đoko Glušica, Streličarstvo, PGŽ
16. Lea Grgurić, Orijentacijsko trčanje – GRRRR, PGŽ
17. Dejan Hren, Running –sunrise, Istarska županija
18. Amy Jažić, Skokovi u vodu – 1. Mediteran Comen Cup – samo ravno, PGŽ
19. Boško Knežević, Triatlon – Mošćenička Draga, PGŽ
20. Daniel Kodrič, Surfanje – duhovi, Slovenija
21. Daniel Kodrič, Surfanje – Preluka, Slovenija
22. Igor Kupljenik, Alpsko skijanje žene – Krik na snijegu, Slovenija
23. Igor Kupljenik, Motociklizam – Na svoju stranu, Slovenija
24. Igor Kupljenik, Nogomet – moja je, Slovenija
25. Igor Kupljenik, Padobranstvo – Iza leđa, Slovenija
26. Igor Kupljenik, Tenis – sjena, Slovenija
27. Denis Lukačić, Nogomet – trening srebrne hrvatske nogometne reprezentacije, Zagreb
28. Denis Lukačić, Odbojka na pijesku, Ičići masters 2018 – osvojeni poen, Zagreb
29. Marko Mavec, Veslanje – utrka, Slovenija
30. Mirko Menalo, Gimnastika – tako lako, PGŽ
31. Mirko Menalo, Nogomet – obrana, PGŽ
32. Arsen Miletić, Penjanje – dohvati mjesec, PGŽ
33. Arsen Miletić, Bicikizam – karavana prolazi kroz grad, PGŽ
34. Minja Mitrović, Plivanje, Vukovarsko-srijemska županija
35. Peroš Denis, Jet ski – AAT Vir, Zadarska županija
36. Peroš Denis, MTB – Adventure race Croatia, Zadarska županija
37. Peroš Denis, Trčanje – Trail DUT, Zadarska županija
38. Maja Prgomet, Ragbi – Josip Boko, Splitsko-dalmatinska županija
39. Bobana Samardžija, Rukomet – Igre prijateljstva 2018, PGŽ
40. Drago Sopta, Nogomet – Svjetsko prvenstvo, Zagreb
41. Andrej Škrinjar, Basket – Catch the ball, Italija
42. Livio Smilović, Veslanje ergometri – veslanje na suhom, PGŽ
43. Livio Smilović, Veslanje – sve moram sam, PGŽ
44. Branka Omanović Smiljanić, Judo – izvrnuto- obrnuto, Splitsko-dalmatinska županija
45. Hrvoje Šašek, Planinarenje – Sedmi zub, Zagreb
46. Dalibor Ševaljević, Jedrenje – balans, Crna Gora
47. Vesna Špoljar, Jedrenje – noćni leptiri, Zagreb
48. Vesna Špoljar, Penjanje na stijene – vješta penjačica, Zagreb
49. Danko Šunić, Hrvanje – prvenstvo Hrvatske za uzrast starijih djevojčica, Zagreb
50. Jani Turk, Košarka – assist, Slovenija
50. Vesna Živčić, Šah – fokus, Karlovačka županija